#آثار ايمان

#تبلور ايمان در کربلا

#همچو حسين

#بيانات رهبر انقلاب 

يکي از مهم ترين آثار عبادت آن است كه انسان را به خدا نزديك مي كند يعني انسان در کنج روح خويش به اين باور مي رسد که عبادت بدون اينكه انسان را به خدا نزديك كند عبادت نيست، يعني باور نكنيد كه انسان عبادت كند ولي به خدا نزديك نشود 

يکي ازجلوه هاي زيباي کربلا ،تبلور ايمان وعمل بود که ثمره اش سعادتمندي در دنيا وآخرت شد

جوانان عزيز، ببينيد نياز لحظه چيست، هنر اين است؛ هزاران نفر در عالم اسلام حسين بن علي را دوست داشتند

و يزيد را دشمن داشتند اما در فاجعه عاشورا هيچکدامشان حبيب بن مظاهر و زهير بن قين نشدند،

در ميان بني هاشم کساني عباس و علي اکبر نشدند،

چرا؟!

چون در لحظه نياز حضور نداشتند؛

وقتي دين به حضور من در لحظه نياز احتياج دارد و من در آن لحظه در ميدان نيستم، چه فايده که خود را ديندار بدانم!??

درباره اباألفضل العباس نه فقط درشب تاسوعا، بخدا سوگند جا دارد تمام عمر يک ملت به ياد شهامت و ايثار درس بياموزد،

عباس(ع) در کربلا يک جوان 34ساله اهل عبادت است، قربان اين عبادتگر جوان، اين عبادت عباس بود که او را چنان ساختکه شهامت و ايثار او را در عاشورا به ظهور رساند

وحال چه زيباست انسان با ترکيب ايمان وعمل خود را به مقام تقرب وسعادت نهايي برساند.

منبع:
کتاب "جاي خالي عباس" نگاهي نو به شخصيت حضرت عباس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ مد و فشن درس ایگو تیــــــمـای ناآرام کانال اموزش فتوشاپ SAMAN ASADI اکسیژن ساز كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر Holly گاه نوشت های من نــگـــــــــارا موزیک